| Capacity | 600 Kg/hour |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 2 HP |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 400 kg |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | MS |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |

Price:
Price 99999 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : Raw Cashew Grader
Condition : New
Material : Mild Steel
Usage : Industrial
Price 79999 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : 2 HP Raw Cashew Nut Grading Machine
Condition : New
Material : Mild Steel
Usage : Industrial