| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 10HP SCREW |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 90 kg |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Dimension | As Per standard |
| Design | As Per standard |
| I Deal In | New Only |
| Model Name/Number | JOGI-CPM-50 |
| Brand | Jogi International |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |

Price:
Price 150000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Condition : New
Usage : Industrial
Function : Automatic
Product Type : Horizontal Kaju Cutter
Price 77999 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Condition : New
Usage : Industrial
Function : SemiAutomatic
Product Type : Automatic Cashew Cutting Machine
Price 77999 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Condition : New
Usage : raw cashew cutting machine
Function : SemiAutomatic
Product Type : Raw Cashew Nut Cutting Machine
Price 89999 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Condition : New
Usage : Industrial
Function : Automatic
Product Type : Cashew Flavoring Machine