| Number of Grades | 4 |
| Capacity | 100 kg/hour |
| Model | MS |
| Brand | Jogi International |
| Electricity Phase | Single Phase |
| Motor Power | 1 HP |
| Usage/Application | RAW CASHEW GRADING |
| Weight | 300 kg |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |

Price:
Price 300000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Usage : Commercial
Material : Mild Steel
Function : Automatic
Product Type : Garlic Grading Machine
Price 250000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Usage : Commercial
Material : Mild Steel
Function : SemiAutomatic
Product Type : Garlic Grinding Machine