| Electricity Phase | Three Phase |
| Number of Trays | 50 |
| Motor Power | 12KW |
| Weight | 400 kg |
| Brand | Jogi International |
| Voltage | 380 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Construction | Double Walled |
| Power Source | Electric |
| Material | MS |
| Ventilation | Adjustable Exhaust At Top |
| Surface Finish | Color Coated |
| Temp Range | Up to 100 Degree Celsius |
| Country of Origin | Made in India |

Price: Â
माप की इकाई : टुकड़ा/टुकड़े
शर्त : नया
प्रॉडक्ट टाइप : काजू ड्रायर मशीन
उपयोग : औद्योगिक
फंक्शन : स्वत:
वज़न : 300 किलोग्राम (kg)
माप की इकाई : टुकड़ा/टुकड़े
शर्त : नया
प्रॉडक्ट टाइप : विद्युत काजू ड्रायर
उपयोग : औद्योगिक
फंक्शन : स्वत:
वज़न : 1500 किलोग्राम (kg)