| Capacity | 125 kg/hour |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 40hp |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Usage/Application | cashew processing machinery |
| Capacity (kg/hr) | 220 V |
| Weight | standard |
| Voltage | STANDARD |
| Frequency | 50 Hz |
| Model Name/Number | JOGI-1000KG-PROJECT |
| Brand | Jogi International |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |

Price:
Price 200000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Product Type : 7.5 KW Cashew Nut Processing Plant
Function : Automatic
Usage : Industrial
Price 1500000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Product Type : Cashew Nut Processing Machine
Function : Automatic
Usage : Industrial
Price 95000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Condition : New
Product Type : Cashew Nut Processing Plant
Function : Automatic
Usage : Industrial
Price 6999.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Condition : New
Product Type : Manual Cashew Cutting Machine
Function : Manual
Usage : Industrial