| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity (kg/hr) | 150 kg/hour |
| Weight(Kg) | 450 kg |
| Voltage | 380 V |
| Dimension(L*W*H) | Standard |
| Phase | Three Phase |
| Power(KW) | 50kw |
| Brand | Jogi International |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |

Price:
Price 1500000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 150 kg/hour Kg/hr
Condition : New
Product Type : Cashew Nut Processing Machine
Material : Mild Steel
Price 2000000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 250 Kg/hr
Condition : New
Product Type : Cashew Nut Processing Plant
Material : Mild Steel
Price 250000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 500kg/hr Kg/hr
Condition : New
Product Type : Cashew Scooping Line
Material : S.S AND M,.S
Price 6999.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 15 Kg/hr
Condition : New
Product Type : Manual Cashew Cutting Machine
Material : Mild Steel